• الفبای تجارت الکترونیک
  الفبای تجارت الکترونیک برنامه‌ريزي، فرآيندي است كه در يك فعاليتِ اقتصادي هرگز پايان نمي‌پذيرد. برنامه‌ريزي در مراحلِ اوليه‌ی هر فعاليتِ كارآفرينانه‌ی نوپا بسيار مهم است. هرگاه كارآفرين درك و احساسِ بهتري از بازار، محصولِ توليدي، يا خدماتِ دادوستد شده، تيمِ مديريت، و نيازهاي
 • قانون طلايي مشتري مداري
  قانون طلايي مشتري مداري چرا باید قانون مشتری مداری را همیشه و همیشه و همیشه حفظ کرد
 • آسیب شناسی مدیریت بازاریابی
  آسیب شناسی مدیریت بازاریابی ‌با سرعت‌ يافتن‌ دگرگونيها در شيوه‌هاي‌ استفاده‌ از ابزارها و فنون، منابع‌ انرژي‌ و افزايش‌ ميزان‌ سرمايه‌گذاري‌ در سده‌هاي‌ اخير، تنوعي‌ فزاينده‌ در ساختار بازارها پديدار گشته‌ و با همين‌ تنوع‌ و همچنين‌ گسترش‌ دامنه‌...
طراحی سایت سیب سبز|مشاوره یازاریابی

سایت استاتیک | سایت داینامیک

1- وب سایت استاتیک (ایستا) :

اصولا سایت های ایستا یا استاتیک ، سایت هایی هستند که ضرورتی برای تغییر مداوم اطلاعات آنها احساس نمی شود. اینگونه وب سایت ها معمولا تنها جهت معرفی کاربرد دارند .

عملیات به روز رسانی محتوای سایت به ندرت صورت می پذیرد و به روز رساني آن نياز به داشتن دانش طراحی وب مي باشد. مسلما هزینه های طراحی سایت و همچنین نگهداری و به روزآوری اینگونه سایت ها کمتر بوده و بطور کلی برای هر شخص ، شرکت و یا سازمان کوچک کاربرد خواهد داشت.

در واقع وب سایت های استاتیک (ایستا / ثابت) سایت هایی هستند که همانطور که از نام آن پیداست بطور ثابت بوده و شامل چند صفحه محدود با محتوای متنی و تصویری ثابتی می باشند. یعنی وب سایت های استاتیک (ایستا / ثابت) شامل چند صفحه ثابت بوده و قابلیت تعامل و انجام امور اتوماتیک مانند ثبت نام اعضا ، نظرسنجی و... را ندارد و صرفا بمنظور چند صفحه اطلاع رسانی می باشد.

طراحی سایت و ساختن سایت به روش استاتیک (ایستا) معمولا برای وب سایت هایی مناسب است که مطالب چندانی نداشته و شامل چند صفحه محدود برای اطلاع رسانی در باره فعالیت، شخصیت یا شرکت خاصی می باشد و نیازی به امور اتوماتیک و بروز رسانی های مکرر ندارند.

ویژگی های اصلی وب سایت استاتیک عبارتند از:

 • طراحی آسان : برای طراحی سایت های استاتیک تخصص زیادی لازم نیست.
 • هزینه پایین تر : طراحی سایت به این روش نسبت به روش داینامیک .
 • نیاز به فضای هاست پایین تر و طبعا هزینه هاست پایین تر نسبت به سایت های دیگر .
 • دارای تعداد صفحات محدود : غالبا تعداد صفحات این نوع سایت ها بین 10 الی 20 صفحه است البته می تواند بیشتر هم باشد.

سایت استاتیک


2- وب سایت داینامیک (پویا) :

سایت های داینامیک (پویا) نیاز شدید به تغییر مداوم اطلاعات و محتوا داشته و بنا به نیازمندی و کاربرد سایت، طراحی و توسعه می یابند.

سایت داینامیک سايتي است که توسط يک پنل مدیریت مي شود و به روز رساني آن بسيار ساده تر از سايت هاي ايستا مي باشد و برای به روز رسانی نيازی به داشتن دانش طراحي وب وجود ندارد. تعداد صفحات این نوع وب سایت ها نامحدود بوده و مدیریت بخش ها و محتوای یک وب سایت داینامیک (پویا) بطور کامل توسط یک پانل مدیریتی جامع صورت گرفته و کلیه امور مدیریتی و کاربری آن بطور آنلاین و توسط امکانات اتوماتیک و برنامه نویسی شده صورت می گیرد.

ساختن سایت داینامیک نیاز به دانش برنامه نویسی پیشرفته و تخصص بالایی دارد و نباید در طراحی سایت خود به این روش اشتباه کرد و حتما با متخصصین این امر مراجعه گردد . بنابراین طراحی این نوع وب سایت ها را حتما باید به شرکت های معتبر و پیشرو در این زمینه سپرد.

وب سایت های داینامیک که امروزه حجم عظیمی از بازار را به خود اختصاص داده اند این قابلیت را دارند که مدیر آن بدون داشتن دانش فنی وب سایت را مدیریت و اطلاعات آن را به روز نماید.

ویژگی های اصلی وب سایت داینامیک عبارتند از:

 • نیاز به تخصص بالا در امور برنامه نویسی تحت وب : طراحی وب سایت و ساختن سایت داینامیک نیاز به دانش برنامه نویسی و همچنین تخصص در امور امنیت ، ارتقا و بروز رسانی برنامه دارد.
 • امکانات کامل اتوماتیک وب سایت: امکانات پیشرفته و اتوماتیک مانند مدیریت مطالب و اخبار بطور نامحدود ، مدیریت محصولات ، مدیریت مقالات و کاتالوگ ، آمار بازدید ها ، مدیریت گالری ، مدیریت نظر سنجی و ... بسیاری امکانات دیگر.
 • تعداد صفحات و بخش های نامحدود : در وب سایت داینامیک تعداد صفحات ، بخش ها ، منو و زیر منو ها و ... نامحدود هستند.
 • مدیریت آسان و آنلاین و بروز رسانی آنی و بلافاصله وب سایت: کلیه وب سایت های داینامیک دارای پانل مدیریت ویژه ای می باشند که امور مدیریتی توسط آن براحتی انجام شده و این امر مدیریت از هر مکان و هر زمانی را فراهم کرده و بروز رسانی وب سایت نیز بلافاصله می باشد.
 • هزینه طراحی بالاتر نسبت به طراحی وب سایت استاتیک: بدلیل اینکه طراحی سایت و ساختن سایت داینامیک نیاز به تولید و ویژه سازی سیستم دارد هزینه به مراتب بالاتری از طراحی وب سایت استاتیک دارد.

سایت داینامیک